alle arrangementer
Historisk julerundtur

Historisk julerundtur

Oplev julemagien og storytelling i København

Oplev julemagien i København med Business Danmark på en guidet tur anført af den altid kyndige Per Henriksen.

 

Per har mange års erfaring med at fortælle anekdoter fra vores dejlige hovedstad, og denne gang krydrer vi turen med et blik for branding og oplevelsesøkonomi.

 

Hvordan bruger København sin kulturarv og juleudsmykning som en del af sin markedsføring og identitet? Hvordan anvendes storytelling som redskab i både byudvikling og forretningsstrategi?

 

Undervejs får du inspiration til, hvordan du selv kan bruge oplevelser og fortællinger i dit arbejde.

 

Vi starter ved det store juletræ på Rådhuspladsen og går gennem byens smukke juleudsmykninger, inden vi slutter i varmen med gløgg og æbleskiver.

 

Så tag op til fire ledsagere under armen, og husk det praktiske og varme tøj – og ikke mindst din nysgerrighed!

 

Vi glæder os til at se dig.

Har du et spørgsmål?

Hvis dit spørgsmål drejer sig om arrangementet, kan du kontakte:

Maria Alexandra Simonsen
60227367
masi@businessdanmark.dk